MSc Alkalmazott matematikus

2017

Ádám Réka: Véletlen gráfok és járványterjedési folyamatok
Témavezető: Backhausz Ágnes

Aleksziev Rita Antónia: Transzformációtanulás 2 dimenziós képeken mély autoenkóder hálózatokkal
Témavezető: Kondacs Attila, ifj. Benczúr András

Baranyi Károly Tamás: Rácsalgoritmusok
Témavezető: Dr. Grolmusz Vince

Császár Anett: Hálózati topológia a pénzügyi folyamatokban
Témavezető: Sebestyén Géza, Pröhle Tamás

Császár Szilvia: Diszkrét dichotómia
Témavezető: Dr. Kovács Sándor

Csurkó Lilla: A járványterjedés vizsgálata a numerikus analízis eszközeivel
Témavezető: Dr. Faragó István

Farkas László Zénó: Az Ebola járvány terjedésének numerikus és számítógépes modellezése (angolul)
Témavezető: Dr. Faragó István

Fazekas Karen Krisztina: Frakcionális folyamatok paraméterbecslése
Témavezető: Arató Miklós

Ferenczi Dóra: Loglineáris és grafikus modellek
Témavezető: Michaletzky György

Maros Gábor: Lebesgue-típusú felbontási tételek
Témavezető: Dr. Tarcsay Zsigmond

Neogrády-Kiss Márton: Számelméleti függvények vizsgálata differenciál- és integrálegyenletekkel
Témavezető: Simon Péter

Takács Bálint: A Húsvét-sziget ökológiai összeomlásának modellezése (angolul)
Témavezető: Faragó István, Horváth Róbert

Takács Kristóf: Szekvenciaillesztések matematikai jellemzése (angolul)
Témavezető: Dr. Grolmusz Vince

2016

Bóra Eszter: Idő-inkonzisztens tervezés viselkedéses közgazdaságtani problémákban
Témavezető: Király Tamás

Borostyán Dóra: Nemlineáris járványterjedési modellek
Témavezető: Horváth Róbert, Faragó István

Danyluk Tamás: Lock-szegény adatszerkezetek tervezése, elemzése és implementálása a C++11 memóriamodelljében
Témavezető: Dr. Porkoláb Zoltán

Deák Attila: Belsőpontos módszer geometriai programozási feladatra
Témavezető: Dr. Illés Tibor

Gimes Balázs: Agygráfok gráfelméleti analízise
Témavezető: Grolmusz Vince

Kelen Domokos Miklós: Online Ajánlórendszerek (angolul)
Témavezető: Benczúr András

Kristóf Panna: Optimális független fák keresése gráfokban
Témavezető: Bérczi-Kovács Erika, Tapolcai János

Lestyán Szilvia: Biztonságos több-résztvevős számítások gráfokon (angolul)
Témavezető: Lukács András

Marton Péter: Pszeudovéletlen sorozatok
Témavezető: Gyarmati Katalin

Németh László: Statisztikai módszerek a genetikában
Témavezető: Pröhle Tamás

Rozner Bence Péter: Érzékenységvizsgálat Lévy-féle kamatláb-modellekben
Témavezető: Boros Balázs (Belső konzulens: Prokaj Vilmos)

Somogyi Crescencia Kornélia: Féligárnyékos karakterek megtalálása
Témavezető: Pataki Péter, Lukács András

Szabó Ágnes: Kriptográfiai protokollok. Vak aláírás
Témavezető: Villányi Viktória Ildikó

Vass Balázs: Kombinatorikus geometriai módszerek alkalmazása hálózattámadások vizsgálatában (angolul)
Témavezető: Bérczi-Kovács Erika, Kőrösi Attila

2015

Béres Ferenc: Centralitás dinamikus gráfokon (angolul)
Témavezető: Benczúr András

Bodó Ágnes: Hálózati folyamatok oszcillációinak vizsgálata
Témavezető: Besenyei Ádám

Csicsó Diána: Diszkrét maximum-elv elliptikus feladatokra
Témavezető: Karátson János

Czene Anna: Redukált hitelkockázati modellek
Témavezető: Márkus László

Gilányi Gergely Tamás: VARMA folyamatok identifikációja
Témavezető: Pröhle Tamás

Góbor Dániel: Legrövdebb utak dinamikus úthálózatokban (angolul)
Témavezető: Király Zoltán

Mándli Anna: Optimalizálási problémák a háromdimenziós VLSI huzalozásban
Témavezető: Kiss Attila

Sáfár Rebeka: Neurális hálók
Témavezető: Prőhle Tamás

Tóth Bence Barnabás: Párosítás algoritmusok általános gráfokban
Témavezető: Jüttner Alpár

Tóth Lilla: Az újpesti cérnagyár raktározásának optimalizálása
Témavezető: Horváth János, Szabó Csaba

Vadas Norbert: Élszínezések
Témavezető: Bérczi Kristóf

Vigula Mónika: Gráf- és részgráf-izomorfizmus problémák kémiai adatbázisokban
Témavezető: Dr. Tichler Krisztián

2014

Brückler Zita Flóra: Pricing cross-currency products (angolul)
Témavezető: Dr. Molnár-Sáska Gábor

Fekete Márta: Elemszám-homogén halmazrendszerek leírása. Bi-lexikus rendezés alkalmazásai.
Témavezető: Frank András

Gilányi Gergely Tamás: VARMA folyamatok identifikációja
Témavezető: Pröhle Tamás

Horváth Ajna: Véletlen közegű kizárási folyamat, hidrodinamikai határátmenet
Témavezető: Nagy Katalin

Nagy Zsuzsanna: Fourier-transzformáció alkalmazása ipari adatok elemzésében
Témavezető: Simon Péter

Papp Artúr: Ragadozó-zsákmány rendszerek stabilitásvizsgálata territoriális viselkedés esetén
Témavezető: Garay József

Tóth Szilvia Ágnes: Gráfok síkbarajzolása
Témavezető: Bérczi Kristóf

2013

Budai Fruzsina Mária: Idősorok osztályozása
Témavezető: Prőhle Tamás

Csirik Mihály: Diszkrét maximumelvek (angolul)
Témavezető: Karátson János

Györgyi Péter: Ütemezés nem megújuló erőforrásokkal (angolul)
Témavezető: Kis Tamás

Hábel Réka: Pilóták Tréningeinek Optimalizálása Légitársaságok részére (angolul)
Témavezető: Jüttner Alpár

Hammer Gergő: Villamos hálózatok "terminal solvability" tulajdonságának vizsgálata
Témavezető: Recski András

Horváth Markó: Jármű és vezető ütemezés
Témavezető: Kis Tamás

Józsa Mónika: Öntaszító sztochasztikus folyamatok
Témavezető: Backhausz Ágnes

Kézér Tamás Gábor: Matroidok alkalmazása rúdszerkezetek merevségével kapcsolatos kérdésekben
Témavezető: Recski András

Királyné Maczkó Renáta: A negatív binomiális eloszlás paramétereinek becslése
Témavezető: Arató Miklós

Lócsiné Vándor Zsófia: Gyors párosítási algoritmusok
Témavezető: Király Tamás

Mészáros Mária: A hang- és beszédtömörítés matematikája
Témavezető: Szabó István

Pajkossy Katalin: Jegyszelekciós eljárások vizsgálata természetes nyelvfeldolgozásban felmerülő osztályozási feladatokra (angolul)
Témavezető: Kornai András

Stark András: Frakcionál differenciált folyamatok és kointegráció
Témavezető: Prőhle Tamás

Svantnerné Sebestyén Gabriella: A hővezetési egyenlet numerikus megoldása többlépéses módszerrel és a megoldás kvalitatív tulajdonságai
Témavezető: Faragó István

Szabó Emerencia Éva: Végeselem-módszerek összehasonlítása tárigény és konvergencia szempontjából
Témavezető: Horváth Tamás

Varga Roxána: Hálózati folyamatok közelítő differenciálegyenletei
Témavezető: Simon Péter

Vásárhelyi Bálint Márk: Szuffixfák és alkalmazásaik (angolul)
Témavezető: Bérczi Kristóf

2012

Darida Sándor: A modell prediktív irányítás alkalmazása differenciálegyenletekre
Témavezető: Simon Péter

Egyed Boglárka: Egy szubszonikus áramlási feladat numerikus megoldása
Témavezető: Karátson János, Horváth Tamás

Fegyverneki Tamás: Távolságkorreláció
Témavezető: Székely J. Gábor

Fekete Imre: A numerikus analízis alapfogalmainak vizsgálata (angolul)
Témavezető: Faragó István

Kis-Benedek Ágnes: Szimmetrikus és periodikus szerkezetek merevsége
Témavezető: Jordán Tibor

Kiss Attila: 3-dimenziós VLSI huzalozási algoritmusok
Témavezető: Dr. Recski András

Molnár Viktória: Gravitációs vízhullámok modellezése
Témavezető: Dr. Izsák Ferenc

Retek Dávid: Módszerek a metsző halmazrendszerek maximális méretének meghatározására
Témavezető: Katona Gyula

Szekeres Béla János: A szuperdiffúzió numerikus vizsgálata
Témavezető: Dr. Izsák Ferenc

Tardos Zsófia: Gépütemezési feladatok moldable esetben
Témavezető: Kis Tamás

Valkó Éva: Az analízis alkalmazásai az érrendszer vizsgálatában
Témavezető: Dr. Pfeil Tamás

Vígh Dorottya: Véletlen konstrukciók
Témavezető: Sziklai Péter

Vincze Gergely: Tranziens káosz nyitott biliárdokon
Témavezető: Tél Tamás

2011

Csörgő Gábor: Hibabecslések nemfolytonos végeselem módszerekre
Témavezető: Izsák Ferenc

Keszthelyi Gabriella: Topologikus entrópia
Témavezető: Buczolich Zoltán

Kovács Balázs: Szemilineáris parabolikus problémák (angolul)
Témavezető: Karátson János

Oláh István: Lotka-Volterra koevolúciós modellek vizsgálata
Témavezető: Garay József

Szabó András: Hálózati folyamatok modellezése differenciálegyenletekkel
Témavezető: Simon Péter